Klimatyzacja nie tylko schładza powietrze w pomieszczeniach, ale także dogrzewa wnętrza budynków oraz oczyszcza i usuwa wilgoć z pomieszczeń. System klimatyzacji tworzą jednostki zewnętrzna i wewnętrzna i para izolowanych, cienkich rurek miedzianych, dzięki którym oba urządzenia łączą się ze sobą. Po montażu klimatyzacji napełnia się ją specjalnym płynem chłodzącym.

Firma Sferawent oferuje Państwu najwyższej jakości klimatyzatory, które świetnie sprawdzą się zarówno do domów jednorodzinnych, jak i pomieszczeń, hal, czy do różnej wielkości budynków użyteczności publicznej.

W swojej ofercie posiadamy:

Klimatyzatory
okienne

Montuje się je w otworach specjalnie uszczelnionych lub we wszystkich otworach okiennych. Chłodzone powietrze jest dystrybuowane w jedno miejsce.

Klimatyzatory
typu Split

Podzielone są na jednostkę zewnętrzną i wewnętrzną. Jednostka wewnętrzna wyposażona jest w parownik, układ sterujący i wentylator nadmuchowy. Zawiesza się ją w pomieszczeniu na ścianie, wewnątrz budynku. Jednostkę zewnętrzną montuje się na dachu lub elewacji. Obie jednostki łączy się za pomocą dwóch rurek miedzianych.

Klimatyzatory
typu Multisplit

Klimatyzatory tego typu są dobrym rozwiązaniem do domów jednorodzinnych, potrafią ochłodzić kilka pomieszczeń równocześnie. Na tego typu klimatyzator warto zdecydować się już na etapie budowy domu.

Klimatyzatory
Kasetonowe

Sprawdzą się do zarówno do domów jednorodzinnych, jak i budynków użyteczności publicznej. Klimatyzator doprowadza świeże i pozbawione wszelkich zanieczyszczeń powietrze.

Klimatyzatory
Przypodłogowo -Podsufitowe

Klimatyzatory poleca się do pomieszczeń wąskich, długich lub bardzo wysokich. Wyróżnia je silny nawiew powietrza z wewnętrznej jednostki. Zazwyczaj montuje się je przy podłodze.

Klimatyzatory
Kanałowe

Najczęściej stosowane w budynkach użyteczności publicznej i domach jednorodzinnych. Montowane są w miejscach niewidocznych – w pomieszczeniach technicznych lub w przestrzeni międzystropowej, a nawiewniki rozmieszcza się według indywidualnych potrzeb.

Zobacz także:

Elementy Wentylacyjne

Oddymianie Garaży

Ogrzewanie Nadmuchowe

Rekuperacje powietrzaWięcej informacji, dotyczących naszej oferty uzyskają
Państwo, kontaktując się z naszą firmą