Nasze elementy wentylacyjne produkowane są na nowo powstałej linii produkcyjnej. Standardowo wykonywane są z blachy ocynkowanej w klasie Z 275 lub z innych rodzajów blach w zależności od przeznaczenia instalacji, np. nierdzewnych, dzięki czemu elementy produkowane przez naszą firmę są mocne i długotrwałe. Charakteryzują się one także wysokim poziomem izolacji oraz estetycznym wyglądem. Z powodzeniem mogą być stosowane w przypadku instalacji widocznych.

Do elementów wentylacyjnych,

produkowanych przez naszą firmę Sferawent, możemy zaliczyć:

 

Kanały i kształtki
prostokątne

Idealnie sprawdzą się do nisko i średniociśnieniowych instalacjach wentylacji i klimatyzacji. Wykonywane są z wysokiej jakości blachy ocynkowanej, a także taśmy w gatunku DX51D+Z275-M-A-C (275 g/m2) wg PN-EN 10142+A1, opartej o polskie normy PN-89/H-92125 . Istnieje możliwość wykonania ich także w oparciu o inne normy, np. niemieckie czy austriackie oraz z innych materiałów, np. z blachy nierdzewnej - w zależności od życzenia klienta. Ramki kształtek wykonane są z profilu K20, K30 oraz z naroży.

Dodatkowo, produkowane są przewody w wykonaniu olejooszczędnym, przeznaczone do stosowania w instalacjach odprowadzających powietrze nasycone olejem.

Zaletą kształtek i kanałów prostokątnych produkowanych przez naszą firmę jest fakt, iż mogą zostać wykonane w wersji izolowanej wewnętrznie, której izolację stanowi wełna mineralna o grubości 100 mm i współczynniku przewodzenia ciepła o parametrach λ = 0,35 W/mK. Warstwa izolacji osłonięta jest blachą zgodną z jej klasą wykonania.

Kanały i kształtki
okrągłe

Swoje zastosowanie odnajdują w montażu okrągłych kanałów wentylacyjnych. Ich system bazuje na fabrycznie montowanej, okrągłej gumowej uszczelce, która gwarantuje bardzo dobre ułożenie w kanale, co jednoznacznie podnosi komfort długotrwałego używania.

Produkowane są one także z wysokiej jakości blachy ocynkowanej lub alternatywnie z taśmy mosiężnej. Współczynnik przewodzenia ciepła wynosi λ=0,32 W/m2K, dzięki czemu zachowany zostaje wysoki poziom izolacji, a dodatkowo, dwukrotnie podnosi go także fabrycznie montowana, gumowa uszczelka.

Stosowanie okrągłych kanałów i kształtek wpływa na ekonomiczną wentylację pomieszczenia, a co za tym idzie koszty eksploatacji pozostają na rozsądnym poziomie. Kanały i kształtki okrągłe sprawdzą się także przy widocznych instalacjach ze względu na ich niezwykle estetyczny wygląd.

Inne elementy
wentylacyjne

Ponadto, nasza firma dysponuje także elementami wentylacyjnymi zakupionymi u dostawców. W ofercie mamy wentylatory, klapy przeciwpożarowe, kratki wentylacyjne, zawory, anemostaty, centrale wentylacyjne oraz klimatyzacje.

Zobacz także:

Oddymianie Garaży

Ogrzewanie Nadmuchowe

Klimatyzacje / Wentylacje

Rekuperacje powietrzaWięcej informacji, dotyczących naszej oferty uzyskają
Państwo, kontaktując się z naszą firmą