Systemy oddymiające służą do usuwania dymu z garażu w przypadku wystąpienia pożaru. Sam proces oddymiania polega na odprowadzaniu dymu nagromadzonego w garażu ze strefy podsufitowej przez dużą liczbę kratek wyciągowych, równomiernie rozmieszczonych w przestrzeni garażu. W przypadku, gdy mamy do czynienia z dużymi garażami, zostają wydzielone specjalne strefy oddymiania. Granice mogą zostać wydzielone ścianami, głębokimi elementami konstrukcyjnymi, a także stałymi kurtynami dymowymi. Podstawową funkcją dobrze zaprojektowanej instalacji pożarowej, jest zapewnienie sprawnej i szybkiej drogi ewakuacyjnej dla ludzi, w momencie pojawienia się pożaru.

Firma Sferawent oferuje Państwu trwałe i wydajne wentylatory oddymiające, prawidłowo i stabilnie rozdzielające w pomieszczeniu zadymionym warstwy: górną, w której gromadzi się dym, od dolnej, wolnej od zadymienia. Posiadanie dobrego systemu oddymiającego naszej firmy pozwoli uniknąć, powszechnych podczas pożaru, zatruć dymem.

Nasze wentylatory zrobione są z materiałów zabezpieczających je przed korozją oraz takich, które są szczególnie odporne na ciepło, dlatego mogą pracować w temperaturze równej 400 stopni Celsjusza!

Oferujemy Państwu systemy wentylacji oddymiającej kanałowej oraz strumieniowej. Wentylacja oddymiająca kanałowa świetnie sprawdzi się w przypadku garaży, które dysponują znaczną przestrzenią. W takim przypadku systemy te pozwalają na utrzymanie przez dłuższy czas podziału na warstwę górną, zadymioną oraz warstwę dolną, wolną od dymu. Są to pomieszczenia, w których sufit wynosi 2,6 – 3,0 m. Wentylacja oddymiająca strumieniowa sprawdzi się w przypadku garażu o niewielkiej wysokości sufitu, łatwiej także współpracuje z różnorodnymi instalacjami liniowymi (np. ciągami wodnymi, kanałami wentylacyjnymi itp.) często umieszczanymi pod sufitem garażu.

Zobacz także:

Elementy Wentylacyjne

Ogrzewanie Nadmuchowe

Klimatyzacje / Wentylacje

Rekuperacje powietrzaWięcej informacji, dotyczących naszej oferty uzyskają
Państwo, kontaktując się z naszą firmą